Hotel Eden

Adamello Ski - region narciarski leżący na granicy Trydentu i Lombardii. 100 kilometrów tras narciarskich i cudowna panorama Dolomitów Adamello-Brenta to największe atuty tego miejsca. Pod względem gwarancji śniegu to jedna z bezpieczniejszych włoskich stacji narciarskich. To zasługa stosunkowo wysokiego położenia Tonale, które leży na wysokiej przełęczy oddzielającej Trydent od Lombardii na wysokości około 1900 m. Gwarantuje to także lodowiec Presena położony na wysokości 3000 m.n.p.m. Adamello Ski składa się z dwóch ośrodków -leżącego wysoko Tonale i położonego około 10 km na zachód Ponte di Legno z zabytkową starówką. Adamello Ski to idealny region dla rodzin czy grup, w których znajdują się zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze. Każdy z nich znajdzie tu dla siebie odpowiednie trasy. Stacja oferuje piękne widoki, dobrze przygotowane stoki i wysokie prawdopodobieństwo obecności śniegu. Trasy łatwe 24%, trudne- 61%, bardzo trudne-15%, liczba tras 42, długość tras -100 km.

hotel usytuowany przy głównej drodze w miejscowości TONALE. Odległość do centrum oraz do słynnych wyciągów narciarskich zawożących do stacji Adamello ok. 150 m. Najbliższe sklepy, bary, restauracje znajdują się w odległości ok. 50 m. od obiektu. Skibus obok obiektu. Lodowisko ok. 350 m.

recepcja otwarta w godz. 08.00 - 24.00, bar, restauracja, pokój TV, winda, punkt internetowy za opłatą, wi-fi w cenie, przechowalnia sprzętu narciarskiego, parking, hotel przystosowany dla osób niepełnosprawnych, możliwość korzystania z centrum wellnes z 10 % zniżką od cen oficjalnych w hotelu Miramonti oddalonego ok. 13 km., niewielkie zwierzęta są akceptowane bez dopłaty - obowiązkowe własne legowisko, karty kredytowe nie są akceptowane.

hotel posiada 26 pokoi, przytulne i wygodne pokoje 2 osobowe z możliwością jednej lub dwóch dostawek, mogą być łóżka piętrowe. Pokoje są standardowo wyposażone, z pełnym węzłem sanitarnym (łazienka z prysznicem, suszarka do włosów), telefon, TV, sejf, wi-fi.

śniadanie w formie bufetu, obiadokolacje serwowane (bufet sałatkowy).

7 noclegów, wyżywienie HB, kolację świąteczną, obowiązkowe ubezpieczenie KL, NNW i bagaż w wys. 40 zł/os.

napoi do obiadokolacji, opcjonalnego ubezpieczenia OC SKI w wys. 40 zł/os., taksy klimatycznej do zapłaty na miejscu, obowiązkowej opłaty za kolację sylwestrową 20 euro/osoba (płatne w biurze w Polsce) - napoje nie są wliczone, łożeczko dziecięce 10 Euro/dzień

przy 2 osobach pełnopłatnych dzieci od 0-2 lat w łóżeczku (10 euro/dzień), od 2-6 lat 50 %, od 6-12 lat 30 %, powyżej 12 lat 10 %.

dzieci 0-2 lata także są liczone do maksymalnego obłożenia pokoi

Passo Tonale - Ponte di Legno

Niezwykłe widoki jakie rozpościerają się z tej okolicy, przełęcz Passo Tonale zawdzięcza położeniu między Val di Sole oraz doliną Vallecamonica. Kameralny ośrodek znajduje się w wysokich partiach gór (między 1800 a 3100 m n.p.m), więc chętnie wybierają go narciarze, którzy cenią sobie górski klimat i zakwaterowanie tuż przy stokach narciarskich. Bliskość Doliny Słońca sprawia, że w tej okolicy panuje wyjątkowy klimat, słońce świeci przez większość dni, a warunki do jazdy są doskonałe.
Ponte di Legno oferuje ok. 30 km tras, przeważnie średnich i trudnych, dobrze przygotowanych i w zdecydowanej większości wyposażonych w systemy naśnieżające. Passo Tonale to aż 70 km tras, szerokich, krętych, bardzo malowniczych, o wszystkich stopniach trudności. Ten region ma też coś do zaoferowania amatorom mocnych wrażeń – doświadczeni narciarze mogą zjechać z lodowca Presena, dostępna jest też jazda poza szlakami.


Trasy zjazdowe 100 km
Trasy biegowe 21 km

SKIPASS ADAMELLO SKI (kliknij w nazwę)
MAPKA ADAMELLO SKI (kliknij w nazwę SKIMAP)