Hotel Piandineve

Adamello Ski - region narciarski leżący na granicy Trydentu i Lombardii. 100 kilometrów tras narciarskich i cudowna panorama Dolomitów Adamello-Brenta to największe atuty tego miejsca. Pod względem gwarancji śniegu to jedna z bezpieczniejszych włoskich stacji narciarskich. To zasługa stosunkowo wysokiego położenia Tonale, które leży na wysokiej przełęczy oddzielającej Trydent od Lombardii na wysokości około 1900 m. Gwarantuje to także lodowiec Presena położony na wysokości 3000 m.n.p.m. Adamello Ski składa się z dwóch ośrodków -leżącego wysoko Tonale i położonego około 10 km na zachód Ponte di Legno z zabytkową starówką. Adamello Ski to idealny region dla rodzin czy grup, w których znajdują się zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze. Każdy z nich znajdzie tu dla siebie odpowiednie trasy. Stacja oferuje piękne widoki, dobrze przygotowane stoki i wysokie prawdopodobieństwo obecności śniegu. Trasy łatwe 24%, trudne- 61%, bardzo trudne-15%, liczba tras 42, długość tras -100 km.

hotel panoramicznie usytuowany w miejscowości Passo Tonale na wysokości 1800 m n.p.m. pomiędzy Parkiem Narodowym Stelvio a Parkiem Brenta, zaledwie 100 m. od obiektu znajdują się trasy zjazdowe oraz skibus, ok. 300 m znajdują się wyciągi Paradiso i Serodine, centrum znajduje się ok. 500 m. od obietku.

restauracja z widokiem na góry, piano bar, dyskoteka, zabiegi kosmetyczne i sauna (dodatkowo płatna), mini club (sala zabaw/gry video) dla dzieci w wieku od 3-12 lat otwarty w godz. 09.00 - 17.30, przechowalnia sprzętu narciarskiego, sejf (dodatkowo płatny), sklepik.

hotel dysponuje 140 pokojami dwuosobowymi z możliwością dwóch dostawek, 7 pokojami połączonymi ze sobą, 6 pokojami dla osób niepełnosprawnych, pokoje są standardowo wyposażone (TV, telefon), z pełnym węzłem sanitarnym.

śniadania w formie bufetu, obiadokolacje z winem i wodą.

7 noclegów, wyżywienie 2 x dziennie, kolację wigilijną, kolację sylwestrową, obowiązkowe ubezpieczenie KL, NNW i bagaż w wys.40 zł/os.

opcjonalnego ubezpieczenia OC SKI w wys. 40 zł/os., ewentualnej taksy klimatycznej płatnej na miejscu,

przy dwóch osobach pełnopłatnych dzieci 0-8 lat gratis, powyżej 8 lat 50%. Dla rodzin 4 os. opłata jak za 3 osoby pełnopłatne.

do pokoju 1 os. 600zł/tydzień, łóżeczko dla infanta na zapytanie ok. 10 euro/dzień., zwierzęta domowe na zapytanie ok. 50 euro/tydzień.

zakwaterowanie po godz. 18.00, wykwaterowanie do godz. 10.00.

Passo Tonale

Tonale to położone na wysokości 1883 m.n.p.m. miasteczko usytuowane między Adamello – Brenta i Ortler. Wraz z pobliskim Temù stanowią rozbudowaną, nowoczesną bazę turystyczną, a oddalone o 10 km Ponte di Legno cieszy oko zjawiskową lokalizacją wśród lasów iglastych oraz zabytkowym centrum. W regionie można jeździć na nartach i desce przez cały rok. Gwarantuje to lodowiec Presena położony na wysokości 3000 m.n.p.m. Dominują tu trasy średnio trudne, a najbardziej wytrawni narciarze docenią trasy Alpino, Paradiso oraz Corno d’Aola. Tonale to doskonała baza dla narciarzy biegowych. Dobrze przygotowane, malownicze tory Valbione i Pian di Gembro, trasa Trivigno oraz Passo Tonale, która wznosi się na wysokość około 1900 m. z pewnością dostarczą dużo wrażeń.

Trasy zjazdowe 100 km
Trasy biegowe 21 km

SKIPASS ADAMELLO SKI (kliknij w nazwę)
MAPKA ADAMELLO SKI (kliknij w nazwę SKIMAP)