Hotel Piandineve

Adamello Ski - region narciarski leżący na granicy Trydentu i Lombardii. 100 kilometrów tras narciarskich i cudowna panorama Dolomitów Adamello-Brenta to największe atuty tego miejsca. Pod względem gwarancji śniegu to jedna z bezpieczniejszych włoskich stacji narciarskich. To zasługa stosunkowo wysokiego położenia Tonale, które leży na wysokiej przełęczy oddzielającej Trydent od Lombardii na wysokości około 1900 m. Gwarantuje to także lodowiec Presena położony na wysokości 3000 m.n.p.m. Adamello Ski składa się z dwóch ośrodków -leżącego wysoko Tonale i położonego około 10 km na zachód Ponte di Legno z zabytkową starówką. Adamello Ski to idealny region dla rodzin czy grup, w których znajdują się zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze. Każdy z nich znajdzie tu dla siebie odpowiednie trasy. Stacja oferuje piękne widoki, dobrze przygotowane stoki i wysokie prawdopodobieństwo obecności śniegu. Trasy łatwe 24%, trudne- 61%, bardzo trudne-15%, liczba tras 42, długość tras -100 km.

hotel panoramicznie usytuowany w miejscowości Passo Tonale na wysokości 1800 m n.p.m. pomiędzy Parkiem Narodowym Stelvio a Parkiem Brenta, zaledwie 100 m. od obiektu znajdują się trasy zjazdowe oraz skibus, ok. 300 m znajdują się wyciągi Paradiso i Serodine, centrum znajduje się ok. 500 m. od obietku.

restauracja z widokiem na góry, piano bar, dyskoteka, zabiegi kosmetyczne i sauna (dodatkowo płatna), mini club (sala zabaw/gry video) dla dzieci w wieku od 3-12 lat otwarty w godz. 09.00 - 17.30, przechowalnia sprzętu narciarskiego, sejf (dodatkowo płatny), sklepik.

hotel dysponuje 140 pokojami dwuosobowymi z możliwością dwóch dostawek, 7 pokojami połączonymi ze sobą, 6 pokojami dla osób niepełnosprawnych, pokoje są standardowo wyposażone (TV, telefon), z pełnym węzłem sanitarnym.

śniadania w formie bufetu, obiadokolacje z winem i wodą.

7 noclegów, wyżywienie 2 x dziennie, kolację wigilijną, kolację sylwestrową, obowiązkowe ubezpieczenie KL, NNW i bagaż w wys.40 zł/os.

opcjonalnego ubezpieczenia OC SKI w wys. 40 zł/os., ewentualnej taksy klimatycznej płatnej na miejscu,

przy dwóch osobach pełnopłatnych dzieci 0-8 lat gratis, powyżej 8 lat 50%. Dla rodzin 4 os. opłata jak za 3 osoby pełnopłatne.

do pokoju 1 os. 600zł/tydzień, łóżeczko dla infanta na zapytanie ok. 10 euro/dzień., zwierzęta domowe na zapytanie ok. 50 euro/tydzień.

zakwaterowanie po godz. 18.00, wykwaterowanie do godz. 10.00.

Passo Tonale - Ponte di Legno

Niezwykłe widoki jakie rozpościerają się z tej okolicy, przełęcz Passo Tonale zawdzięcza położeniu między Val di Sole oraz doliną Vallecamonica. Kameralny ośrodek znajduje się w wysokich partiach gór (między 1800 a 3100 m n.p.m), więc chętnie wybierają go narciarze, którzy cenią sobie górski klimat i zakwaterowanie tuż przy stokach narciarskich. Bliskość Doliny Słońca sprawia, że w tej okolicy panuje wyjątkowy klimat, słońce świeci przez większość dni, a warunki do jazdy są doskonałe.
Ponte di Legno oferuje ok. 30 km tras, przeważnie średnich i trudnych, dobrze przygotowanych i w zdecydowanej większości wyposażonych w systemy naśnieżające. Passo Tonale to aż 70 km tras, szerokich, krętych, bardzo malowniczych, o wszystkich stopniach trudności. Ten region ma też coś do zaoferowania amatorom mocnych wrażeń – doświadczeni narciarze mogą zjechać z lodowca Presena, dostępna jest też jazda poza szlakami.


Trasy zjazdowe 100 km
Trasy biegowe 21 km

SKIPASS ADAMELLO SKI (kliknij w nazwę)
MAPKA ADAMELLO SKI (kliknij w nazwę SKIMAP)