Hotel Valgranda FREESKI

Ski Civetta to 24 nowoczesne wyciągi narciarskie i ponad 80 km różnorodnych i świetnie przygotowanych tras narciarskich, na terenie trzech połączonych ze sobą terenów - Alleghe, Selva di Cadore oraz Val di Zoldo. To największy obszar narciarski w regionie Venetto. Jest częścią składową Dolomiti Superski. Większość stoków rozciąga się na wysokości powyżej 1500 m, co sprawia, że naturalna warstwa śniegu utrzymuje się tutaj dość długo. Ponadto wszystkie stoki są sztucznie naśnieżane. Resort wybierany jest nie tylko ze względu na dobre warunki narciarskie i bogate zaplecze. Także walory przyrodnicze oraz zapierające dech w piersiach górskie krajobrazy, sprawiają, że goście chcą tu wracać co sezon. Na terenie ośrodka działa w sumie 10 wyciągów krzesełkowych, 10 orczykowych i 3 gondolowe. Trasy łatwe -38 %, trasy średnio-trudne -44 km,trudne-8%.

elegancki hotel usytuowany w centrum miejscowości ZOLDO ALTO, w regionie CIVETTA. Odległość do wyciągów narciarskich ok. 350 m. Idealne położenie hotelu gwarantuje swoim gościom niezapomniane wspomnienia w otoczeniu naturalnego środowiska.

basen, siłownia, sauna, sauna parowa, masaże, solarium, jacuzzi; sala konferencyjna, szkoła narciarska, baby club, przechowalnia sprzętu narciarskiego, taras, parking prywatny

śniadania w formie bufetu, obiadokolacje serwowane (wybór z menu).

• 6/7 noclegów
• wyżywienie 2 x dziennie
• ubezpieczenie KL ,NNW i bagaż
• 5/6 dniowy skipass
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ( 10 zł/os.)

• taksy klimatycznej płatnej na miejscu
• opcjonalnego ubezpieczenia OC SKI w wys. 40zł/os.
• napoi do obiadokolacji

przy 2 osobach pełnopłatnych dzieci 0 do 1,9 lat - gratis, od 2 do 7,99 lat -50%, od 8 do 11,99 lat -30%, od 12 do 15.99 lat -10%. Zniżki dotyczą samego zakwaterowania w hotelu, bez skipassu.

zameldowanie od 16.00 wymeldowanie do 10.00

Civetta

Słowo Civetta w języku włoskim oznacza sowę. To masywny i imponujący górski szczyt, przez wielu turystów uznawany za najpiękniejszy w tej części Dolomitów. Góra znajduje się w regionie Belluno, w pobliżu miejscowości Alleghe, dokąd prowadzi część tras narciarskich.
Sama Civetta ponad 90 km tras, głównie średnich i łatwych, dzięki czemu miejsce jest chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi oraz mniej doświadczonych narciarzy. Spora część stoków to szerokie polany pozbawione drzew, jeździ się więc tutaj komfortowo i bezpiecznie. Na miłośników snowboardu czekają tu dwa snowparki, przeznaczone raczej dla osób początkujących lub umiarkowanie zaawansowanych w tym sporcie. Jest też 50 km tras do narciarstwa biegowego o zróżnicowanym stopniu trudności. Warto wspomnieć o trasie Zoldo, która przeznaczona jest do biegania w towarzystwie psa. Sezon narciarski w tym regionie trwa od grudnia do kwietnia.

Wyciągi narciarskie:
- 2 kolejki gondolowe, 7 wyciągów krzesełkowych, 19 wyciągów orczykowych
- najwyższe szczyty: Monte Civetta (3220 m) i Monte Pelmo (3168 m)

 

SKIPASS CIVETTA (kliknij w nazwę)
MAPKA CIVETTA (kliknij w nazwę)